مشاوره سئو – برای افراد مبتدی و حرفه ای

این روزها برای بسیاری از کسب و کار مهم است که در بستر اینترنت دیده شوند. بعضی از محصولات، از طریق پیج اینستاگرام و کانال تلگرام، راحت‌تر مشتریانشان را پیدا می‌کنند و بعضی هم از طریق سایت و از طریق گوگل. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند، و بالا آوردن آن‌ها در جستجوها معمولاً کار سختی است. خصوصاً اگر رقابت برای فروش محصول مورد نظر شما زیاد باشد. ما در این پست – یعنی مشاوره سئو – قصد داریم شما را با برخی از خدمات جدید خودمان آشنا کنیم. مشاوره سئو برای افرادی مناسب است که شناخت و تجربه‌ی چندان زیادی در زمینه‌ی سئو ندارند و می‌خواهند کسب و کار خود را در بستر وب راه‌اندازی و بخشی از کارها را خودشان انجام دهند.

نکات مهم در رابطه با مشاوره سئو

سئو این روزها به یک مهارت مهم تبدیل شده است. SEO مخفف کلمات Search Engine Optimization است. معنی این ترکیب کلمات می‌شود بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو. اگر شما قصد دارید محصول یا خدمت خود را در بستر وب معرفی و به فروش برسانید، باید محصولاتان را طوری عرضه کنید که برای موتورهای جستجو جذاب باشد. موتورهای جستجو از الگوریتم‌ها و قواعدی استفاده می‌کنند، که اگر شما به آن‌ها مسلّط باشید، می‌توانید به میزان قابل توجهی در جستجوی موتورهای جستجو – خصوصاً موتور جستجوی گوگل که محبوب‌ترین موتور جستجوست – بالا بیایید. البته در این میان میزان رقابت بر روی کلمات نیز تأثیرگذار است و ممکن است برای یک کلیدواژه‌ی پر رقابت، شاید حتی یک سال و بیشتر زمان بگذارید.

پس قبل از شروع فعالیت‌تان در بستر وب لازم است بدانید که آیا می‌توانید از طریق موتورهای جستجو، توسط مشتریان به خوبی دیده شوید یا خیر؟ آیا ورودی قابل توجهی از طریق سایت وجود دارد یا نه؟ شاید بهتر باشد، در شبکه‌های اجتماعی کارتان را دنبال کنید. اگر تصمیمتان برای کار بر روی سایت قطعی است، این مطلب را دنبال کنید. خب برویم سراغ اصل مطلب خودمان یعنی مشاوره سئو.

خدمات مشاوره سئو شامل چه مواردی می‌شود؟

مشاوره سئو,مشاوره سئو آنلاین,مشاوره سئو تلفنی,مشاوره تولید محتوا

با گسترش کسب‌وکارها در بستر اینترنت روز به روز بر پیچیدگی سئو افزوده می‌شود. توجه به نکات ریز نیز گاهی تأثیر قابل توجهی در بالا آمدن جستجوی گوگل دارد. یا حتی رعایت نکردن یک نکته‌ی پایه ممکن است، کل سئوی شما را خراب کند و صفحه‌ی مورد نظر اصلاً بالا نیاید. پس تمامی نکاتی که در سئو آموزش می‌بینید را با دقت نظر پیاده کنید و سعی کنید همیشه خود را به روز نگه دارید. چون دائماً الگوریتم‌های جستجوی گوگل تغییر و اصلاح می‌شود. و لازمه‌ی بالا بودن در سرچ گوگل، تطبیق یافتن با این تغییرات است. به صورت کلی می‌توانیم سئو را به سه بخش کلی تقسیم کرد:

  1. تولید محتوا
  2. بهینه کردن سایت (کدنویسی بهینه قالب سایت و افزونه‌ها)
  3. تولید بک‌لینک (لینک‌های داخلی و خارجی)

نقش تولید محتوا در سئوی سایت

یکی از اصلی‌ترین موارد در خدمات مشاوره سئو، پرداختن به موضوع تولید محتواست. اگر محتوای شما مطابق با الگوریتم‌های موتورهای جستجو نباشد، تحت هیچ شرایطی نمی‌توان انتظار داشت که مطلب مربوطه در سرچ گوگل بالا بیاید. برای تولید محتوا جذابیت محتوا برای مخاطب و موتور جستجو هر دو مهم است. اصول تولید محتوا تقریباً در همه‌ی سایت‌های آموزش سئو وجود دارد و می‌توانید از افزونه‌هایی مثل Yoast SEO نیز استفاده کنید. با این حال مهم‌ترین موضوع در تولید محتوای مناسب، داشتن تجربه و استفاده از ابزارهای مختلف در تولید محتواست. بسیاری از سایت‌ها محتوای مناسب و بهینه‌ای ندارند و معمولاً به خاطر سئوی سیاه، از سرچ گوگل حذف می‌شوند. اگر احساس می‌کنید در این زمینه مشکل دارید می‌توانید با همکاران ما در بخش مشاوره سئو تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم در این زمینه را دریافت کنید.

مشاوره سئو,مشاوره سئو آنلاین,مشاوره سئو تلفنی,مشاوره تولید محتوا,seo consulting

بهینه کردن سایت (کدنویسی بهینه قالب سایت و افزونه‌ها)

برخلاف تولید محتوا که یک مهارت عام است و شما به پیش‌زمینه‌ی خاصی برای بهینه‌کردن آن ندارید، بهینه کردن سایت و کدهای آن، نیاز به دانش برنامه‌نویسی (بسته به نوع سایت شما ممکن است زبان برنامه‌نویسی متفاوتی نیاز باشد) است. برای گوگل بارگذاری سریع سایت یک فاکتور مهم است. گوگل علاقه دارد بهترین کیفیت را به مخاطبان خود عرضه کند، پس اگر سایت شما کند باشد و به صورت بهینه عمل نکند، قطعاً از طرف گوگل جریمه می‌شوید و سایت شما در سرچ گوگل پایین می‌رود. در این بخش از مشاوره سئو، همکاران ما شما را راهنمایی می‌کنند که بتوانید تا با تغییر در کدها و با تکنیک‌هایی سرعت سایت خود را بهینه کنید. اگر هم شناخت کافی از برنامه‌نویسی ندارید، همکاران ما می‌تواند در قالب تعریف پروژه، مشکلات شما را حل کرده و دستمزد مربوط به آن را دریافت کنند.

مشاوره سئو,مشاوره سئو آنلاین,مشاوره سئو تلفنی,مشاوره بهینه کردن کدهای سایت,seo consulting,افزایش سرعت سایت,GTmetrix

تولید بک لینک (لینک‌های داخلی و خارجی)

مورد آخر که پیچیده‌ترین بخش سئو نیز محسوب می‌شود، بک لینک و تولید لینک‌های ارجاع به سایت شماست. بک لینک در واقع نشان دهنده‌ی اعتبار سایت شما در میان سایت‌هایی با موضوع مشابه است. تعداد ارجاعاتی که از سایت‌ها و وبلاگ‌ها به سایت شما می‌شود، نشان‌دهنده‌ی میزان اعتبار شماست. برای این کار معمولاً برخی از افراد به صورت ناشیانه و غیر اصولی شروع به تولید لینک می‌کنند. این سایت‌ها هر چند در ابتدا ممکن است، مورد استقبال گوگل قرار بگیرند، اما پس از مدتی به شدت توسط گوگل جریمه می‌شوند و به کل از لیست گوگل حذف می‌شوند. پس تولید بک‌لینک نیاز به مهارت و تجربه دارد.

مشاوره سئو,مشاوره سئو آنلاین,مشاوره سئو تلفنی,مشاوره تولید بک لینک,بک لینک سازی,بک لینک EDU

در تولید بک لینک تعداد زیاد لینک های تولید شده ملاک نیست، بلکه کیفیت و نحوه ارجاع دادن به سایت شما اهمیت ویژه ای دارد. خارج شدن از الگوریتم های معمول گوگل باعث می شود گوگل سایت شما را در یک صفحه خاص یا کل سایت جریمه کند. پس در تولید بک لینک هم باید صبر و حوصله داشته باشید و هم دقت نظر و تجربه. ارائه‌ی مشاوره در خصوص انواع بک لینک‌ها مثل بک لینک فاو، آنفالو، بک لینک EDU، بک لینک‌سازی وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی و لینک‌سازی داخلی نیز بخش دیگری از خدمات مشاوره سئو مثناست. با توجه تنوع و گستردگی انوع بک لینک‌ها استفاده مشاوره از افراد متخصص سئو قطعا برای شما راهگشا خواهد بود.

یک نکته ظریف در خصوص تولید بک لینک

توجه داشته باشید که بک لینک معمولاً به صورت تدریجی انجام می‌شود و فرایندی زمان‌بر است. اگر شما تازه سایتی را راه اندازی کره اید، اصلا منطقی نیست که به صورت ناگهانی، میزان ارجاعات و لینک دهی به سایت شما افزایش یابد. ضمن اینکه تعداد بازدید از سایت و مراجعه به سایت نیز باید تا حدود با تعداد بک لینک های شما همخوانی داشته باشد. خیلی وقت‌ها تولید محتوای مناسب خود باعث می‌شود تا سایت‌های دیگر به سایت شما لینک بدهند. پس در هر صورت باید تولید محتوا را به صورت جدی دنبال کنید. چرا که همیشه، محتوای مناسب حرف اول را در سئو می‌زند. دوستان ما در بخش مشاوره سئو آماده هستند تا مشکلات شما را رفع کنند یا به سوالات شما پاسخ دهند. پس با گروه مشاوره سئو مثناسئو همراه باشید.

نحوه ارتباط با مثنا برای مشاوره سئو

در راستای خدمات رسانی بهتر به مشتریان، نحوه ارائه مشاوره در تیم مثنا به صورت تلفنی یا آنلاین (با استفاده از نرم افزار اسکایپ) انجام میشود. مشاوره و آموزش سئوی مثنا درهر هفته به صورت محدود برگزار می گردد. لذا برای دریافت مشاوره بایستی ابتدا زمانی را ررزو کنید. برای رزرو زمان مشاوره سئو با تیم حرفه ای مثنا در دانشگاه شریف با شماره 09389449364 تماس بگیرید.