بک لینک

بک لینک چیست؟ چرا باید بک لینک سازی کنیم؟ چگونه بک لینک رایگان دریافت کنیم؟ خرید بک لینک چیست؟ چگونه خرید بک لینک موثر داشته باشیم؟ تاثیر بک لینک در سئو چگونه است؟ این سئوالات و بسیاری از سئوالات دیگر در آموزش بک لینک رایگان مثناسئو توسط استاد کرمی تجربه کنید.

اهمیت بک لینک و ارزش آن بر کسی پوشیده نیست. تقریبا تمامی افرادی که از در زمینه سئو سایت سر رشته ای دارند زمان زیادی را صرف یادگیری فنون بک لینک و نحوه های پیاده سازی آن میکنند. از این رو اطلاع روش های جدید ایجاد بک لینک به اولین دغدغه های سئوکاران تبدیل شده است.

تفاوت لینک تکست و انکرتکست:

در لینک تکست برند یا آدرس سایت قرار میگیرد ولی در انکرتکست عبارت کلیدی قرار می­گیرد همچنین انکر تکست اولویت بیشتری نسبت به لینک تسکت دارد:

انکرتکست عبارت کلیدی
لینک تکست masna.ir یا مثناسئو

روش های ایجاد بک لینک

در اینجا میخواهیم با شمارش برخی از روش های ایجاد بک لینک و معرفی برخی از این موارد درک چگونگی این عمل را برای کسانی که در زمینه سئو فعالیت میکنند آموزش دهیم. در اینجا قصد داریم با مخفی شیوه لینکسازی آموزش را شروع کنیم.

روش­ های ساخت بک­ لینک در سئو:Linklessmention (اشاره بدون لینک):

این روش زمانی به کار می­رود که ما نمیتوانیم به هر دلیل در محلی لینک قرار دهیم. در این روش با ساخت متنی معنی ­دار از عبارات کلیدی و موضوع صفحه ای که میخواهیم در آن خود را معرفی کنیم به همراه به کار بردن نام برند و یا سایت خود به نحوی توجه بسیار کمی را به خود جلب کند، متن خود را در آن صفحه قرار می­دهیم.

تبادل لینک

این روش به صورت کلی بد است ولی اگر خواستیم از تبادل لینک برای لینکسازی استفاده کینم باید سایتی لینک دهیم که ارزشمند تر از سایت ما باشد. تبادل لینک صحیح باید به صورت سه طرفه، چهار طرفه یا بیشتر باشد.

تبادل لینک چند طرفه

تبادل لینک چند طرفه را با مثال تبادل لینک 3 طرفه توصیف میکنیم. این نوع تبادل لینک به این صورت است که ابتدا سایت A به سایت B لینک میدهد سپس سایت B به سایت C لینک میدهد و در نهایت سایت C به سایت A لینکدهی میکند.

خرید بک لینک

به صورت معمول خرید بک لینک به هیچ سایتی که قصد دارد در دراز مدت در نتایج جستجو گوگل بالا بماند، پیشنهاد نمی­شود. با این حال اگر قصد خرید بک لینک را دارید حتما توجه کنید که:

  • لینک های باید دائمی باشند.
  • در مکان های مناسب سایت مورد.
  • از انواع لینک دهی استفاده شده باشد.
  • اکثرا follow باشند.

چه زمانی باید بک لینک بخریم؟

زمانی باید اقدام به خرید بک لینک کنید که یا میخواهید شروع طوفانی داشته باشید یا به دنبال کار مطقعی هستید. در صورتی که همانند مثناسئو به دنبال کار پیوسته باشید و سایت تان رشد خوبی داشته است در صورت نیاز به خرید بک لینک غیرپایدار یا غیردائمی باید همزمان به فکر جایگزینی بک لینک های خریداری شده با بک لینک های جدید باشید.

تالار های گقت­وگو – forum :

یکی دیگر از شیوه های لینک دهی استفاده از تالار های گفت و گو است. تالارهای گفت­وگو که عمدتا لینکسازی در آنها به صورت nofollow است، به صورت معمول دارای 4 قسمت برای ایجاد لینک هستند.

  1. محتوا
  2. نظرات و کامنت ها
  3. امضا
  4. پروفایل

وبلاگ های شخصی

لینک سازی به روش وبلاگ های شخصی همانند blogfa.com یا blog.ir یکی از روش های مرسوم در لینکسازی حرفه ای برای سایت است. در این روش باید دقت کنید که از هر دامین صرفا برای ساخت یک وبلاگ استفاده شود. زیرا در لینک سازی مهم تر از تعداد لینک های ساخته شده، دامنه هایی هستند که به سایت لینک میدهند.

شبکه سازی وبلاگ ها PBN

به صورت معمول بسیاری از دارندگان سایت ها برای ایجاد بک لینک های dofollow اقدام به ایجاد وبلاگ می­کنند. در این مسیر برخی از این افراد پست های سایت خود را در وبلاگ­ ها کپی می­کنند. این امر از این جهت مفید است که برای گوگل به این معنی تلقی می­شود که سایت مذکور طرفدارانی دارد که صرفا کپی کننده این سایت هستند. هرچند این کار مزیت های زیادی را در بخش برندیگ سایت دارد با این حال سبب می شود که ارزش وبلاگ ها به دلیل لینک های بسیار به یک سایت و محتوا کپی بسیار پایین بیاید.

اما روش بهتری نیز برای این کار وجود دارد. در این روش با استفاده از ابزارهای مترجم آنلاین یا آفلاین غیر از گوگل، پست­ سایت­های مشابه خود در زبان های دیگر که رنک خوبی دارند را ترجمه کرده و هر متن ترجمه شده را فقط در یک وبلاگ منتشر میکنید. و به سایت مرجع لینک می­دهید. این کار را به مدت 1 تا 3 ماه انجام می­دهید. پس از 1 تا 3 ماه شروع به لینک گذاری سایت خود در پست های قدیمی میکنید. بدیهی است که ساخت شبکه وبلاگ های شخصی که به PBN معروف است کاری بسیار زمانبر و پرریسک است.

نظرات یا sitewide ها:

بک لینک کامنتی یکی از روش های مرسوم بکلینک سازی است که سال های زیادی مورد استفاده قرار گرفته است. در این روش در محل هایی که نمیتوان لینک گذاری نمود اقدام به انجام اشاره بدون لینک ­کنیم.

رپورتاژ آگهی :

در روش رپورتاژ آگهی حداکثر 10 تا 12 پاراگراف تهیه شده و با استفاده تکنیک اشاره بدون لینک با حداکثر 3 لینک و انکر تکست متفاوت اقدام به انتشار پست های رپورتاژ اگهی به صورت زمانبندی شده مثلا هر دو روز یک بار ولی در زمان ها و تعداد رندوم پست می­کنیم. بدیهی است که لینک سازی رپورتاژ آگهی که بسیار هزینه بر است. با این حال بعضی از سایت های سئو همانند مثناسئو تمایل به انجام این کار بدون هزینه، از طریق تهاتر (مبادله خدمات) هستند.

به اشتراک گذاشتن لینک ها در شبکه ­های اجتماعی

خوشبختانه امکان اشتراک گذاری پست ­ها در شبکه های اجتماعی فراهم است. (توجه: تلگرام و واتس اپ شبکه اجتماعی محسوب نمی­شود، تلگرام یک پیام­رسان است.)

مصاحبه با افراد مشهور:

گذاشتن سه لینک و استفاده از تکنیک linklessmention و راسال آن برای خبرگزاری­ها. این کار باعث می­شود تا علاوه بر اینکه خبرگزاری­ها پست ما را به همراه بک لینک منتشر میکنند، سایت کپی کننده از خبرگزاری­ها نیز پست­های ما را با لینک یا بدون لینک منتشر کننده که در هر صورت به نفع ما می­باشد. (توجه: این پست ها نباید در سایت ما منتشر شده باشند.)

ارائه کتاب ­های رایگان:

شاید باور نکنید ولی گوگل قادر به خواندن لینک های داخل pdf می­باشد.

استفاده از زیردامنه های – subdomain:

نیاز به ساب دامین ها زمانی ضروری میشود که قصد دارید با وجود آنکه سایتان در چندین مورد فعالیت دارد، به صورت تخصصی در زمینه ای فعالیت کنید؛ چه مربتط به موضوعات سایت تان باشد و چه نامرتبط. سابدامین های امکان کار تخصصی که مورد علاقه گوگل است به شما میدهند. اگر دقت کنید مثناسئو زیر یک ساب دامین از یک دامنه اصلی است که میخواهیم در آینده ای نزدیک در زمینه های بسیار متفاوتی در آن فعالیت کنیم. دریافت لینک از سایت های مرتبط و چه بسا ساب دامین های تخصصی یکی موضوع جذاب برای افزایش رنک سایت در نتایج جستجو به شمار میرود که همانند linklessmention کمتر کسی درسطح وب به آن پرداخته است و در حقیقت یک فوت کوزه گری است.

پست مهمان از طریق ارسال ایمیل تبلیغاتی برای مدیران سایت های مشابه

در این روش باید یکی سناریو برای مجاب کردن مدیران سایت جهت قراردادن پست­ های ارسال شده به ایمیل در سایت هایشان چه با لینک و چه بدون لینک طراحی کرد. که کاری واقعا زمانبر است.

برگزاری مسابقه بک لینک گذاری

در این روش اغلب افرادی که بک لینک قرار داده اند پس از اتمام مسابقه بک لینک های گذاشته شده را پاک می­ کنند. برای جلوگیری از این عمل باید قوانینی برای مسابقه ترتیب داد تا بک لینک ها دیرتر پاک شوند.

انتشار مقاله در سایت های edu:

این کار نیاز به قدرت مجاب سازی بالا و معمولا با برانگیختن حس ترحم مدیران سایت ها و وبلاگ های edu می­باشد.

ثبت آگهی درج تبلغات رایگان:

سایت های زیادی در زمینه درج آگهی رایگان فعالیت میکنند

لینک مخفی

ساخت لینک مخفی در متن و همرنک متن و بدون زیر خط در محل هایی که ممکن است لینک های ما پاک شود.

طراحی اینفوگرافی:

قرار دادن آدرس سایت در عکس و قرار دادن اسم پست به همراه لینک پست در زیر عکس.

استفاده از لینک های چند طرفه:

استفاده از لینک دوطرفه و چندطرفه امروزه به از روش های رایج در زمینه سئو تبدیل شده که تیم قوی مثناسئو با ابداع طرح سئو جمعی موفق به کاهش هزینه های دریافت بک لینک مفید شده است.

آموزش حرفه ای بک لینک

حال که مباحث ابتدایی در زمینه بک لینک آماتور را پشت سر گذاشتید پیشنهاد میکنیم که با مطالعه مقالات مثناسئو در این زمینه خود را به یک لینکساز حرفه ای ارتقا دهید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می توانید از این تگ ها و ویژگی های HTML استفاده کنید: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>